XVII POWIATOWE ZAWODY ZA NAMI

W dniu 09 września 2023 r. zostały przeprowadzone XVII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawody odbyły się na stadionie sportowym TOSIR w Tarnowie.

Organizatorami zawodów była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej             w Tarnowie i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP         w Tarnowie.

W uroczystym rozpoczęciu zawodów uczestniczyli: Piotr Sak – Poseł RP, Józef Gawron – V-ce Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Roman Ciepiela – Prezydent Miasta Tarnowa i Roman Łucarz – Starosta Powiatu Tarnowskiego którzy objęli honorowy patronat nad zawodami.

W zawodach łącznie udział wzięło 45 drużyn pożarniczych jednostek OSP z terenu powiatu tarnowskiego. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – 11 zespołów chłopięcych i 9 zespoły dziewczęce, oraz w kategorii seniorów – 16 zespołów męskich i 9 zespołów żeńskich. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch punktowanych konkurencjach tj: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m i ćwiczenie bojowe.

Klasyfikacja końcowa zawodów w poszczególnych kategoriach wg kolejności miejsc;

MDP dziewczęca;

1. OSP Biadoliny Radłowskie – gm. Wojnicz.

2. OSP Kobierzyn – gm. Lisia Góra

3. OSP Mikołajowice – gm. Wierzchosławice.

MDP chłopięca;

1. OSP Zakrzów – gm. Wojnicz.

2. OSP Mikołajowice – gm. Wierzchosławice.