GOŚCINNY UDZIAŁ W ZLOCIE MDP W GORLICACH

Na zaproszenie Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach, w I Powiatowym Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu gorlickiego, który zorganizowany został w sobotę 9 września, udział wzięli młodzi druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwodrzy, reprezentujący OP ZOSP RP w Tarnowie. 

„9 września br. zorganizowany został w Gorlicach I Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu gorlickiego. Zawody odbywały się na terenie Parku Miejskiego i obiektach OSiR.

W tej pierwszej zorganizowanej edycji wzięło udział ponad 350 młodych adeptów pożarnictwa z terenu powiatu gorlickiego. Gościnnie wystąpili także przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu krakowskiego i tarnowskiego.
Po uroczystym wprowadzeniu drużyn na teren stadionu i złożeniu meldunku o gotowości, otwarcia zlotu dokonał Wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska dh Edward Siarka. Przybyłych gości przywitał organizator zlotu, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek.

Uczestnicy wzięli udział w 15 konkurencjach, takimi jak:  tor przeszkód i strącanie butelek wodą z wiader, jednoręczne taczki do przewożenia wody, przenoszenie wody na noszach, pięcioosobowe narty, bieg drużynowy z wodą w pasach, łapanie wody do wiader z działka wodnego, transport wody za pomocą gąbek czy tzw. zabawa w małego hydraulika.
Nad bezpieczeństwem uczestników zlotu czuwało ponad 50 strażaków ochotników z jednostek OSP z terenu powiatu gorlickiego oraz ratownicy gorlickiego pogotowia.

Priorytetem dla powiatowych struktur Związku OSP RP w Gorlicach jest zwiększenie kapitału ludzkiego w Ochotniczych Strażach Pożarnych, a najdoskonalszą formą jest praca z Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi. Obecnie na terenie powiatu gorlickiego działa 40 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które zrzeszają łącznie 746 członków.
Organizatorem zlotu był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Gorlicach, a partnerami Województwo Małopolskie, Powiat Gorlicki, Miasto Gorlice, Gmina Gorlice, Nadleśnictwo Łosie, firmy Empol Gorlice, Otech Gorlice, Rockfin Gorlice, Centrum Klimatyzacji Gorlice, Kozbud Krzysztof Kozioł, Uzdrowisko Wysowa, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów, Piekarnia Weronica.”

Informacja ze strony Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach.

 

Skip to content