WYNIKI II POWIATOWYCH ZAWODÓW KPP

W sobotę 27 sierpnia w Zakliczynie odbyły się II Powiatowe Zawody w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy pod honorowym patronatem Starosty Tarnowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn. Wzięło w nich udział 17 drużyn zarówno z Ochotniczych Straży Pożarnych jak i Państwowej Straży Pożarnej z terenu powiatu tarnowskiego. Gościnnie wystąpiły również zespoły z powiatów: myślenickiego (OSP GPR Myślenice), krakowskiego (OSP Kryspinów), brzeskiego (OSP Łoniowa) oraz gorlickiego (OSP Szymbark).

Zawody rozpoczęły się o godz. 9 na kompleksie sportowym Kamieniec Zakliczyn. Wśród zaproszonych gości byli m.in. dyrektor zarządu wykonawczego ZOSP RP Dh Kazimierz Sady, burmistrz miasta i gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie st. bryg. Krzysztof Gładysz, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Tarnowie Wojciech Mik oraz wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego województwa małopolskiego dh Andrzej Jarocha. Po krótkiej zbiórce zawodnicy udali się do wyznaczonych punktów, w których mieli do wykonania przygotowane przez organizatorów zadania. Musieli uporać się z wypadkiem masowym, pomóc poszkodowanemu w wypadku motocyklowym, a także kobiecie po porodzie i jej dziecku czy opatrzyć rany postrzałowe. Działania prowadzone były też na wodzie oraz w karetce będącej w ruchu. Ponadto musieli się wykazać również wiedzą teoretyczną.

Głównym sędzią zawodów był st. asp. Tomasz Burnat natomiast Komandorem Zawodów dr n.med. Dominik Gałuszka.

Zakończenie zawodów i ogłoszenie wyników odbyło się na zakliczyńskim rynku. Każda drużyna otrzymała pamiątkową statuetkę oraz dyplom za udział w zawodach, które zostały wręczone przez przybyłych gości: poseł Annę Pieczarkę, wicestarostę tarnowskiego Jacka Hudymę, Dyrektora Zarządu Wykonawczego ZOSP RP dh Kazimierza Sady, prezesa ZOP ZOSP w Tarnowie dh Łukasza Łacha, dh Andrzeja Jarochę, Wojciecha Mika, zastępcę komendanta miejskiego PSP w Tarnowie bryg. Macieja Wolańskiego, burmistrza miasta i gminy Zakliczyn Dawida Chrobaka, zastępcę dyrektora Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie dr n. med. Marcina Kuneckiego, prezesa ZOG ZOSP RP w Zakliczynie dh Tomasza Damiana oraz prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie dh Macieja Gofrona.

Wyróżniona została również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Zakliczyna, która zajęła III miejsce w międzynarodowych zawodach medycznych SAMARITAN INTERNATIONAL CONTEST 2022 w południowym Tyrolu we Włoszech. Następnie Sędzia Główny Zawodów przedstawił tegorocznych zwycięzców.

Po podsumowaniu wszystkich punktów klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce – OSP GPR Myślenice,
II miejsce – OSP Kryspinów,
III miejsce – JRG 2 Tarnów.
Nagrodę specjalną im. Mariana Papieża otrzymała jednostka OSP Niedomice.

Gratulujemy wszystkim drużynom uzyskanych wyników i już dzisiaj zapraszamy do zawodów w przyszłym roku.

Skip to content