I POWIATOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie organizuje I Powiatowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych. Szczegóły oraz regulamin w dalszej części wpisu.

REGULAMIN
I POWIATOWEGO HALOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
STRAŻY POŻARNYCH

• Organizatorem turnieju jest Oddział Powiatowy ZOSP RP w Tarnowie.
  • Zasady udziału i organizacja.

Turniej odbywa się trójetapowo: etap gminny, eliminacje powiatowe, finał powiatowy.

1. Eliminacje (turnieje zostaną zorganizowany w halach sportowych jednej z gmin w każdej z grup):
    • I GRUPA (gminy): Gromnik, Ciężkowice, Pleśna i Zakliczyn;
    • II GRUPA (gminy): Tuchów, Rzepiennik Strzyżewski, Szerzyny i Ryglice;
    • III GRUPA (gminy): Wojnicz, Wierzchosławice, Radłów, Wietrzychowice;
    • IV GRUPA (gminy): Żabno, Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, M. Tarnów.
  2. Finał powiatowy (turniej zostanie zorganizowany na terenie jednej z gmin – zwycięzców eliminacji, w przypadku braku możliwości organizacji w tych gminach, turniej zostanie zorganizowany w hali wskazanej przez organizatora):
    • zwycięzcy grup I, II, III, IV;
    • reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie,
    • reprezentacja Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty.
  • Hala …………………………………………
  • Zawody odbędą się w dniu ……………………. r. w godz. ……………………………..
  • W zawodach uczestniczą wyłącznie członkowie OSP, którzy w dniu turnieju mają ukończone 16 lat.
  • Dopuszcza się drużyny mieszane tj. druhny i druhowie.
  • Drużyny biorące udział w turnieju składają się z 5-10 zawodników zgłoszonych na formularzu otrzymanym od organizatora zawodów.
  • Drużyny poszczególnych OSP posiadają jednakowe kolorystycznie koszulki (bramkarz inną). W przypadku braku jednakowych koszulek, znaczniki zapewnia organizator.
  • Na boisku występuje 5 zawodników, w tym bramkarz.
  • Zawodnicy w turnieju uczestniczą na własną odpowiedzialność związaną ze stanem własnego zdrowia (badania lekarskie) co oznacza ze organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej, finansowej i ubezpieczeniowej za ewentualne kontuzje i urazy. Karta zgłoszenia zawiera oświadczenie o stanie zdrowia umożliwiającym udział w turnieju.
  • Zawodnicy niepełnoletni powinni mieć zgodę rodziców na udział w turnieju, a o ich posiadanie powinien zadbać kierownik, opiekun drużyny uczestniczącej w turnieju jako osoba odpowiedzialna za zgłoszenie drużyny do zawodów.
  • Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 pkt. remis 1 pkt.
  • Po zakończeniu zawodów o miejscach decyduje największa ilość zdobytych punktów, przy równej ich ilości bezpośredni pojedynek, przy równym stosunek zdobytych bramek.
  • Forma rozgrywek turniejowych (tj. podział na grupy itp.) oraz czas trwania meczu zostaną ustalone na podstawie ilości zgłoszonych drużyn.
  • Przepisy gry – najważniejsze punkty:
  1. Bramkarz wznawia grę z rzutu od bramki ręką i może zagrać piłkę również na połowę przeciwnika.
  2. Może również rozgrywać piłkę nogą z zawodnikami z pola bez ograniczeń.
  3. Zmiany zawodników (hokejowe) odbywają się tylko na wysokości ławeczki dla zawodników rezerwowych po tej stronie boiska na której gra aktualnie drużyna.
  4. Rzut karny wykonywany będzie z odległości 7 m do bramki, rzut karny przedłużony z odległości 9 m od bramki
  5. Rzut z autu wykonujemy nogą ustawiając piłkę na linii bocznej lub poza nią od jej strony zewnętrznej.
  6. Odległość zawodników drużyny przeciwnej podczas wykonywania rzutu wolnego, rożnego i rzutu z autu wynosi 4 m. i są to oprócz autu, rzuty bezpośrednie.
  7. Czas wznowienia gry: 4 sekundy.
  8. Drużyna w jednym meczu po trzech faulach karana jest rzutem karnym przedłużonym wykonywanym z odległości 9 m.
  • Sędziowie stosować będą kary – w postaci żółtej i czerwonej kartki.
    Zawodnik ukarany żółtą kartką opuszcza pole gry na 2 minuty. Jeżeli w tym czasie jego drużyna straci bramkę, następuje uzupełnienie składu drużyny przed upływem 2. minut. Druga żółta kartka przyznana jednemu zawodnikowi w ciągu jednego meczu jest jednoznaczna z wykluczeniem z meczu i nie ponosi za sobą konsekwencji czerwonej kartki w dalszych meczach. Zawodnik ukarany czerwoną kartką jest wykluczony z dalszej części spotkania, a jego drużyna gra przez 2. minuty w osłabieniu. Po 2. minutach skład drużyny uzupełnia inny zawodnik. Zawodnik ten obligatoryjnie nie może wziąć udziału w następnym meczu.

W zależności od rodzaju przewinienia, sędziowie mogą ukarać zawodnika zakazem gry w kilku meczach lub nawet wykluczyć z turnieju.

• W sprawach spornych decyzję ostateczną podejmuje organizator po konsultacji z kapitanami drużyn.
      • reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie.

Zawody odbędą się w dniu ……………………. r. w godz. ……………………………..