ELIMINACJE POWIATOWE OTWP – WYNIKI

Jak już wspominaliśmy w poprzednim wpisie, 1 kwietnia br. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach w sumie udział wzięło 29 osób podzielonych na trzy grupy wiekowe.

W uroczystym rozpoczęciu turnieju udział wzięli: prezes ZOP ZOSP RP w Tarnowie Łukasz Łach, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie bryg. Krzysztof Gładysz, reprezentujący starostę członek prezydium ZOP ZOSP RP w Tarnowie Wojciech Mik, sekretarz ZOP ZOSP RP w Tarnowie Ewelina Stefańska oraz członek prezydium ZOP ZOSP RP w Tarnowie Wiesław Siedlik. W skład jury powołani zostali: druh Łukasz Giemza – przewodniczący, druh Piotr Kostrzewa oraz st. kpt. Robert Niczyporuk. Eliminacje zostały objęte honorowym patronatem starosty tarnowskiego Romana Łucarza oraz prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli. 

W pierwszym etapie uczestnicy eliminacji zmierzyli się z pisemnym testem, po ocenie którego wyłoniono finalistów etapu ustnego. Wyniki po teście pisemnym przedstawiały się następująco (pogrubiono osoby, które awansowały do finału ustnego): 

GRUPA I SZKOŁY PODSTAWOWE (KL. I-IV)
IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKAILOŚĆ PUNKTÓW Z TESTU PISEMNEGO
KAROLINA SZAREK17
PATRYK GOMUŁKA 14
JAKUB WADOŃ9
SZCZEPAN BARDO11
KAROL KRAKOWSKI18
ANTONI DROŻDŻ23
PAWEŁ PASZKOWSKI15
ANTONINA ORDOWSKA16
MAKSYMILIAN MIKOS20
NADIA GONDEK11
GRUPA II SZKOŁY PODSTAWOWE (KL. V-VIII)
IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKAILOŚĆ PUNKTÓW Z TESTU PISEMNEGO
WIKTOR STANUCH17
DAWID GOMUŁKA13
EMILIA JANIK10
BARTŁOMIEJ SZYMAŃSKI18
MIKOŁAJ KUKLA14
MACIEJ KRAKOWSKI17
HUBERT FILIPAK25
JULIA PACIOREK14
DAWID KOŁTON14
JULIA PIĄTEK13
WIKTOR HAJDUK14
MACIEJ KOSTRZEWA15
GRUPA IIISZKOŁY PONADPODSTAWOWE
IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKAILOŚĆ PUNKTÓW Z TESTU PISEMNEGO
PATRYK ŻABA13
PIOTR KLĘK20
KATARZYNA PLEBANEK14
MONIKA RADZISZEWSKA19
HUBERT OLSZÓWKA22
WOJCIECH KRAS25
MICHAŁ NOWAK26

Do etapu ustnego, w którym uczestnicy odpowiadali na wylosowane przez siebie zestawy trzech pytań, z każdej grupy awansowały osoby z trzema najlepszymi wynikami. W ten sposób, w grupach I i III było to trzy osoby a w grupie II cztery. Po rozstrzygnięciu tej części eliminacji, podczas oficjalnego zakończenia, w którym udział wzięli m.in. zastępca komendanta miejskiego PSP w Tarnowie mł. bryg. Maciej Wolański i reprezentujący prezydenta Tarnowa i jednocześnie wiceprezes ZOP ZOSP RP w Tarnowie Sławomir Kolasiński, reprezentujący starostę a zarazem członek prezydium ZOP ZOSP RP w Tarnowie Wojciech Mik, sekretarz ZOP ZOSP RP w Tarnowie Ewelina Stefańska, członek prezydium ZOP ZOSP RP w Tarnowie Wiesław Siedlik.  Jury ogłosiło wyniki, które przedstawiały się następująco: 

GRUPA I
I miejsce – DROŻDŻ Antoni (awans do etapu wojewódzkiego)
II miejsce – KRAKOWSKI Karol
III miejsce – MIKOS Maksymilian
GRUPA II
I miejsce – FILIPAK Hubert (awans do etapu wojewódzkiego)
II miejsce – STANUCH Wiktor
III miejsce – KRAKOWSKI Maciej
IV miejsce – SZYMAŃSKI Bartłomiej
GRUPA III
I miejsce – KRAS Wojciech (awans do etapu wojewódzkiego)
II miejsce – NOWAK Michał
III miejsce –  OLSZÓWKA Hubert

Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz opiekunom uczestników eliminacji do turnieju za trud włożony w przygotowanie dzieci i młodzieży do eliminacji. Wszystkim finalistom eliminacji powiatowych gratulujemy sukcesu, jakim niewątpliwie jest udział w tym etapie eliminacji. Zwycięzcom poszczególnych grup, którzy będą reprezentowali powiat tarnowski w etapie wojewódzkim życzymy powodzenia. 

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z przebiegu eliminacji przygotowanej na profilu FB przez współpracującego z ZOP ZOSP RP w Tarnowie Konrada Sikorskiego – FOTOGRAFIA RATOWNICZA KONRAD SIKORSKI – ELIMANACJE POWIATOWE OTWP – TARNÓW 1.04.2022 r. 

 

Skip to content