OTWP – WYNIKI

3 kwietnia br. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, przeprowadzono eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Na starcie tegorocznych eliminacji, które swoim patronatem objęli Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, stanęło 37 uczestników.

Wśród osób, które zaszczyciły nas swoją obecnością podczas finału znaleźli się m.in. Komendant Miejski PSP w Tarnowie st. bryg. Krzysztof Gładysz, reprezentujący starostę dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Wojciech Mik, przedstawiciel prezydenta Tarnowa skarbnik miasta Sławomir Kolasiński oraz prezes ZOP ZOSP RP Łukasz Łach. W skład jury weszli: Łukasz Giemza, Wiesław Siedlik i kpt. Mateusz Skorwon.

W pierwszym etapie uczestnicy zmierzyli się z pisemnym testem, który wyłonił finalistów. Podczas oceniania prac pisemnych, uczestnicy finału mieli możliwość zwiedzenia obiektów JRG 1, w tym zapoznanie się ze sprzętem a także Stanowiskiem Kierowania Komendant Miejskiego PSP. W etapie ustnym finaliści odpowiadali na zestawy pytań wylosowane przez każdego z nich. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

GRUPA I – szkoły podstawowe (klasy I-IV) – 14 uczestników
I miejsce – Mateusz PIEKIELNIAK (gm. Lisia Góra)
II miejsce – Filip ANTAS (gm. Szerzyny)
III miejsce – Arkadiusz KRAKOWSKI (gm. Pleśna)

GRUPA II – szkoły podstawowe (klasy V-VIII) – 14 uczestników
I miejsce – Hubert FILIPAK (gm. Szerzyny)
II miejsce – Wiktoria GILSKA (gm. Ryglice)
III miejsce – Maksymilian MIKOS (gm. Tuchów)
IV miejsce – Bartłomiej SZYMAŃSKI (gm. Rzepiennik Strzyżewski)

GRUPA III – szkoły ponadpodstawowe – 9 uczestników
I miejsce – Jakub POMYKACZ (gm. Ryglice)
II miejsce – Kacper STEC (gm. Ciężkowice)
III miejsce – Jakub FIRLEJ (m. Tarnów)

Zwycięzcy w poszczególnych grupach, już 29 kwietnia będą reprezentowali powiat tarnowski w eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się w Dobczycach. 

Skip to content