NIETYPOWE SZKOLENIE DLA STRAŻAKÓW

W niedzielę 3 grudnia br. odbyło się szkolenie z zakresu współpracy z mediami, którego organizatorami byli: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, Oddział Powiatowy ZOSP RP w Tarnowie oraz Dom Kultury w Tuchowie.

Do Tuchowa przyjechało 55 druhen i druhów OSP z jednostek zlokalizowanych na terenie powiatu tarnowskiego. W szkoleniu, które poprowadził rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Hubert Ciepły, uczestniczył również oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie mł. bryg. Marcin Opioła.

Było to pierwsze tego typu szkolenie, w którym uczestniczyli małopolscy strażacy ochotnicy i jak podkreślali uczestnicy, na pierwszy rzut oka jego temat mógłby się wydawać bardzo odległy od działalności strażackiej, jednak już po jego zakończeniu wielu z uczestników twierdziło, iż było to bardzo potrzebne i wartościowe szkolenie. Co, czy, jak i kiedy zamieszczać na profilach społecznościowych jednostek osp. W jaki sposób i jakie informacje przekazywać mediom. Jak się zachowywać, czego unikać podczas rozmów z mediami, to tylko niektóre z poruszanych podczas szkolenia zagadnień. Szczególnie ciekawą jego częścią były ćwiczenia praktyczne, które pokazały, że nawet podczas ćwiczeń czy szkoleń stanięcie przed kamerą może być dla niektórych osób powodem stresu i zdenerwowania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy pomimo trudnych warunków pogodowych zdecydowali się na udział w szkoleniu i dotarli do Tuchowa. W sposób szczególny dziękujemy prelegentowi st. kpt. Hubertowi Ciepłemu za pomoc i poprowadzenia szkolenia.

Fot. Wojciech Kras

Skip to content