ELIMINACJE POWIATOWE OTWP

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W rozpoczęciu wzięli udział Dyrektor Wydziału Ochrony Ludności, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Tarnowie Pan Wojciech Mik, Komendant Miejski PSP st. bryg. Krzysztof Gładysz, prezes ZOP ZOSP RP w Tarnowie dh Łukasz Łach oraz jury w składzie: Łukasz Giemza, Mateusz Skowron oraz Sebastian Lisowski.
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 40 osób w trzech grupach wiekowych. Pierwszy etap zmagań polegał na udzieleniu odpowiedzi na 25 pytań testowych. Uczestnicy z trzema najlepszymi wynikami z każdej grupy zakwalifikowali się do etapu ustnego, który wyłonił osoby reprezentujące powiat tarnowski podczas zmagań wojewódzkich. Odbędą się one 27 kwietnia 2024 r. w Alwerni.
Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:
Grupa I (klasy I-IV):
1. Mateusz Piekielniak – gm. Lisia Góra
2. Filip Zgłobiś – gm. Ryglice
3. Seweryn Łabno – gm. Tuchów
Grupa II (klasy V-VIII):
1. Hubert Filipak – gm. Szerzyny
2. Jakub Mierzwa – gm. Gromnik
3. Joanna Dusza – gm. Tuchów
Grupa III (szkoły ponadpodstawowe):
1. Julia Czech – gm. Zakliczyn
2. Jakub Firlej – M. Tarnów
3. Szymon Hnatów – gm. Gromnik
Nagrody i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz Komendę Miejską PSP w Tarnowie zostały wręczone przez st. bryg. Krzysztofa Gładysza, dh Ewelinę Stefańską oraz dh Łukasza Giemzę.
Wszystkim serdecznie gratulujemy a zwycięzcom życzymy sukcesów podczas dalszych etapów.
Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. małopolskiego
Skip to content